OFE Aegon

doradztwo finansoweFundusz Emerytalny powstały w 1999 roku. 100% akcjonariuszem jest AEGON Woningen Nova B.V.

Aegon nie jest zbyt dobrze znanym funduszem, nie przeprowadzał szeroko zakrojonej akcji marketingowej. Całościowo w tegorocznym rankingu OFE zajmuje zaledwie 9 miejsce, a biorąc pod uwagę jedynie stopę zwrotu, czyli najistotniejszy czynnik, dopiero 13, bezlitośnie można by to ująć w ten sposób, że wlecze się w ogonie. Dlaczego tak się dzieje? OFE Aegon podobnie jak wszystkie inne produkty tej spółki jest dość drogie.

2% prowizji – czy to dużo?

Widać to szczególnie na polisach inwestycyjnych AEGONU gdzie pobierają oni 2% prowizję roczną od zysku, ale i od kapitału. Eksperci Forbes obliczyli, że przy inwestycji na 10 lat możemy stracić nawet 20% zainwestowanego kapitału, jeśli nie dokonamy żadnych zmian w portfelu, bądź po prostu nie przyniosą one zysków. Jeśli chcecie wiedzieć więcej polecam cały artykuł http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/sekcja-finanse/doradcy-troszcza-sie-o-swoja-prowizje,1525,1

Jeśli prowizje zjadają zyski, to nic dziwnego, że stopy zwrotu są słabe. Na dodatek przy niskim ryzyku inwestycyjnym sięgającym 0,41%. Akurat przy tym parametrze Aegon zajmuje w rankingu miejsce 3cie na podium. Ale już ryzyko inwestycyjne z ostatnich 2 lat ma się dużo gorzej. Ale problem drogiego zarządzania nie dotyczy tylko Aegonu. Po zmianach w prawie zabraniających akwizycji w kwestii OFE, niektóre grupy kapitałowe postawiły zbyt wiele na prowizje dla doradców finansowych, które oczywiście muszą kosztować i kosztują, ktoś to musi oczywiście pokryć z własnej kieszeni.

Dla kogo OFE AEGON?

Po podsumowaniu wydawać się może, że jest to średnia oferta, jednak ta ma swoje plusy, pod warunkiem, że inwestujemy duże sumy, dlatego jest to oferta dla klienta zamożnego, który zarabia znacznie dużo – ponad średnią krajową. Przy takich składkach jego odkładanie będzie miało sens. W innym przypadku jest to oferta raczej średnia.

Na naszej stronie znajdziesz więcej firm, porównywarek i zestawień firm oferujących OFE. Możesz zainteresować się nimi, wypełnić wniosek, a konsultant danej firmy niezwłocznie się z Tobą skontaktuje.

Powodzenia